“Uzbek Overseas Geology Company” MChJ Bosh direktori X.Omonov Afg‘oniston delegatsiyasi bilan uchrashuv o‘tkazdi
“Uzbek Overseas Geology Company” MChJ Bosh direktori X.Omonov O‘zbekiston Respublikasiga tashrif buyurgan Afg‘oniston Islom Amirligi Tog‘-kon sanoati va neft vazirligining texnik delegatsiyasi a’zolari bilan uchrashuv o‘tkazdi.
Mazkur delegatsiya konchilik sohasida professional bilim va amaliy ko‘nikmalarni oshirishga qaratilgan 24 kunlik ta’lim hamda malaka oshirish dasturida ishtirok etish maqsadida mamlakatimizga tashrif buyurgan. Ushbu o‘quv dasturi “Uzbek Overseas Geology Company” MChJ homiyligida tashkil etilgan bo‘lib, delegatsiya a’zolari “Tog‘-kon va geologiya sohasi xodimlari malakasini oshirish instituti” davlat muassasasida “Geologiya-qidiruv va konchilik sanoatida laboratoriya va analitik tadqiqotlarning zamonaviy kompleks usullari” mavzusida tahsil olmoqdalar.
Uchrashuv davomida Bosh direktor X.Omonov ta’lim jarayonining sifati, o‘quv mashg‘ulotlarining samaradorligi hamda delegatsiya a’zolarining fikr-mulohazalari bilan qiziqdi. Afg‘oniston delegatsiyasi vakillari yaratilgan sharoitlar va o‘quv jarayonining yuqori saviyada tashkil etilganligi uchun O‘zbekiston tomoniga minnatdorlik bildirdilar.
Shuningdek, delegatsiya a’zolari O‘zbekistonda olgan bilim va amaliy tajribalarini Vatanga qaytgach, boshqa mutaxassislarga ham yetkazish va ulashish niyatida ekanliklarini ta’kidladilar. Mazkur uchrashuv ikki tomonlama hamkorlikni yanada mustahkamlash, geologiya va tog‘-kon sohasida tajriba almashinuvini kengaytirishga xizmat qilishi qayd etildi.

Генеральный директор ООО «Uzbek Overseas Geology Company» Х.Омонов провел встречу с афганской делегацией
Генеральный директор ООО «Uzbek Overseas Geology Company» Х.Омонов провел встречу с членами технической делегации Министерства горнодобывающей промышленности и нефти Исламского Эмирата Афганистан, посетившей Республику Узбекистан.
Делегация посетила нашу страну для участия в 24-дневной программе обучения и повышения квалификации, направленной на повышение профессиональных знаний и практических навыков в горнодобывающем секторе. Данная программа обучения была организована под эгидой ООО «Uzbek Overseas Geology Company», а члены делегации проходят обучение в государственном учреждении «Институт повышения квалификации сотрудников горнодобывающей промышленности и геологии» по теме «Современные комплексные методы лабораторных и аналитических исследований в геологоразведочной и горнодобывающей промышленности».
В ходе встречи генеральный директор Х. Омонов выразил заинтересованность в качестве учебного процесса, эффективности учебных занятий и мнениях членов делегации. Представители афганской делегации выразили благодарность узбекской стороне за созданные условия и высокий уровень организации образовательного процесса.
Члены делегации также отметили, что намерены передать и поделиться знаниями и практическим опытом, полученными в Узбекистане, с другими специалистами по возвращении на родину. Было отмечено, что эта встреча послужит дальнейшему укреплению двустороннего сотрудничества и расширению обмена опытом в области геологии и горного дела.